Задумаймося

 
Молитва п’яти пальців
Папа Франциск, будучи архиєпископом Буенос-Айреса, склав таку молитву, яка нам усім буде корисною:
   1. Великий палець – той, що ближче до тебе. Тому розпочни свою молитву, молячись за тих, хто тобі найближчий. Це люди, яких тобі легше за все згадати. Молитися за тих, кого ми любимо, – це солодкий обов’язок.

   2. Сусідній із ним палець – то вказівний. Помолися за тих, хто виховує, формує та лікує. Вони потребують підтримки й мудрості, аби провадити інших у належному напрямку. Нехай вони постійно будуть у твоїх молитвах.

   3. Середній палець – найвищий з усіх. Це нагадує про наших провідників, очільників, лідерів, керівників, які мають владу. Вони потребують Божого керівництва.

   4. Наступний палець – «сердечний». Це неймовірно, але він є нашим найслабкішим пальцем. Нагадує нам про те, щоби молитися за слабких, хворих, змучених та обтяжених проблемами. Вони потребують нашої молитви.

   5. Нарешті наш мізинець, найменший з усіх пальців. Він має нагадувати нам про молитву за нас самих.

     Як закінчиш молитися за названі вище групи, побачиш свої власні проблеми у правильній перспективі та будеш готовий помолитися за себе більш істинно та дієво.
 Що впливає на успішність? Вчені досліджують, що впливає на успішність. Давно говорять про те, що для успішної кар'єри потрібні певні риси характеру, а не інтелект.
Дослідники з Університету Гріффіта з'ясували: особистісні якості мають велике значення і для освіти. Психологи проаналізували основні людські якості (сумлінність, відкритість, поступливість, емоційну стійкість і екстраверсію) і співвіднесли їх з успішністю, пише Psych Central.
   Виявилося, що за тим, як учень оцінює власну особистість, можна передбачити його успішність.Ще точніше його якості  оцінювали люди, які добре його знали. Найсильніше на успішність впливали сумлінність і відкритість.
   Попередні дослідження показали, що ті, хто вважає себе розумними, часто перестає старатися, і їх успішність з часом знижується. А ось у того, хто вважає себе працьовитим, успіхи, навпаки, стають все кращими і кращими. Вчені вважають: це прекрасна новина для тих, хто навчається.. На відміну від інтелекту, певні риси характеру досить просто розвинути.
 
КРИК ЗБІЛЬШУЄ ВІДСТАНЬ...
                                             ПОВЧАЛЬНА ІСТОРІЯ
 
Одного разу Учитель запитав у своїх учнів:
- Чому, коли люди сваряться, вони кричать?
- Тому, що втрачають спокій, - сказав один.
- Але навіщо ж кричати, якщо інша людина перебуває з тобою поруч? - запитав Учитель. - Хіба не можна з ним говорити тихо? Навіщо кричати, якщо дуже сердитий?
Учні пропонували свої відповіді, але жоден з них не влаштував Вчителя. Зрештою він пояснив:
- Коли люди незадоволені один одним і сваряться, їхні серця віддаляються. Для того, щоб зменшити цю відстань і почути один одного, їм доводиться кричати. Чим сильніше вони сердяться, тим голосніше кричать.
  А що відбувається, коли люди закохуються? Вони не кричать, навпаки, говорять тихо. Тому, що їх серця знаходяться дуже близько, і відстань між ними зовсім маленька. А коли закохуються ще сильніше, що відбувається? - продовжував Учитель. - Вони не говорять, а тільки перешіптуються і стають ще ближчими у своїй любові. В кінці навіть перешіптування стає їм не потрібним. Вони тільки дивляться один на одного і все розуміють без слів. Таке буває, коли поруч двоє люблячих людей.
    Так от, коли сперечаєтесь, не дозволяйте вашим серцям віддалятися один від одного, не вимовляйте слів, які ще більше збільшують відстань між вами. Тому що може прийти день, коли відстань стане така велика, що ви не знайдете зворотнього шляху ...

Повчальні історії, які допоможуть  зрозуміти, як потрібно ставитися до людей                       
               Знайте ім'я прибиральниці
   Коли я був на другому рівні інституту, наш професор влаштував нам письмовий тест. Я був старанним студентом, і тому відповів на всі питання, крім останнього: «Як звуть жінку, що прибирає наш корпус інституту?»
   Мені здалося, що це якийсь жарт. Ну так, я кілька разів бачив нашу прибиральницю. Вона була високою темноволосою жінкою злегка за 50, але звідки мені було знати її ім'я? Я здав тест, так і не давши відповіді на це питання. Перед самим закінченням заняття один зі студентів запитав, чи буде це питання враховуватися у виставленні підсумкової оцінки.
   «Звичайно, - сказав професор. - На яку б ви роботу не влаштувалися, вам неодмінно доведеться спілкуватися з багатьма людьми, і серед них немає тих, хто абсолютно не важливий. Вони заслуговують вашої уваги і турботи, навіть якщо це звичайне вітання ».

 Не забувайте про тих,  хто вам прислуговує
У ті далекі дні, коли морозиво з шоколадом коштувало куди менше, ніж зараз, один десятирічний хлопчик зайшов у кафе при ресторані і присів за столик. Офіціантка поставила перед ним склянку води. «Скільки коштує морозиво з шоколадом»? - запитав він. «50 центів», - відповіла офіціантка.
Хлопчик порився в кишені, дістав звідти монети і перебрав їх.
«А скільки коштує звичайне морозиво?» - запитав він. До цього часу за інші столики сіло ще кілька людей, і офіціантка почала втрачати терпіння. «35 центів!» - різко відповіла вона.
  Хлопчик ще раз перерахував монетки. «Тоді мені звичайне, будь ласка», - сказав він. Офіціантка принесла йому морозиво, рахунок і пішла. Хлопчик з'їв морозиво, розплатився з касиром, і вийшов з кафе.
  Коли ж офіціантка повернулася за той столик і почала його витирати, вона ледь не розплакалася. Під порожньою тарілкою лежали дві монетки - по десять і п'ять центів. Хлопчик відмовився від морозива з шоколадом, щоб залишити їй чайові.

 Прибирайте перешкоди на вашому шляху
  Давним-давно в одній далекій країні її король наказав покласти посеред жвавої дороги величезний кругляк. Потім він сховався на узбіччі, щоб подивитися, чи зможе хто-небудь прибрати його з дороги. Спершу по дорозі проїхало кілька придворних і багатих купців в каретах - всі вони просто об'їхали камінь, багато хто ще й голосно засуджували короля за те, що на дорогах біля столиці твориться подібне неподобство, але ніхто не зробив нічого, щоб прибрати камінь з дороги.
  Після всіх них на дорозі з'явився селянин, що ніс за спиною мішок з овочами. Поклавши мішок на землю, він підійшов до каменя і спробував зіштовхнути його на узбіччя. Чоловіку довелося добре спітніти, але все-таки йому це вдалося. І після того, як селянин знову закинув мішок на плечі, то побачив, що під прибраним каменем лежить гаманець, повний золотих монет, і лист від короля, в якому він дарував гаманець разом з його вмістом тому, хто прибере камінь з дороги. Селянин зрозумів те, що багатьом з нас не вдається зрозуміти ніколи: «Кожна перешкода - можливість поліпшити наше становище».

Притча про те, як мудро реагувати на заздрість і образи тих,  хто нас оточує

  Жив-був старий мудрий самурай. У нього була група учнів, і він навчав їх життєвої мудрості. Одного разу під час занять до нього зайшов молодий воїн, що прославився своєю нечемністю і жорстокістю.
  Його улюбленою тактикою був прийом провокації: він ображав противника, той виходив з себе, брав виклик, але в люті здійснював одну помилку за іншою і програвав бій.
  Так сталося і цього разу: воїн викрикнув кілька образ і став спостерігати за реакцією самурая. Але той незворушно продовжував вести заняття. Так повторилося кілька разів. Коли самурай ніяк не відреагував і втретє, боєць в роздратуванні пішов геть.
  Учні уважно і з цікавістю спостерігали за всім процесом. Після відходу бійця один з них не витримав:
- Учителю, навіщо ви терпіли його нападки? Потрібно було викликати його на бій!
  Мудрий самурай відповів:
- Коли вам приносять подарунок, і ви не приймаєте його, кому він належить?
- Своєму колишньому хазяїну, - відповіли учні.
- Те ж стосується заздрості, ненависті і образ. До тих пір, поки ти не приймеш їх, вони належать тому, хто їх приніс.
 
         Кожен з нас - це окремий світ
  Не забивайте голову думкою оточуючих людей! Пам'ятайте, що ви ні від кого не залежите, ви окремий організм, у вас є тільки ваша особиста думка. Навчіться жити собою, а не розумом чужих людей. Не судіть і не сваріть нікого. Всі люди роблять помилки і ви не виняток. Якщо ви звикли залежати від думки оточуючих, від їх емоцій,і будь-яке коливання поведінки іншої людини застає вас зненацька, то ваша гармонія і спокій будуть порушені. Пам'ятайте, що ви окремий світ, ви нікому і нічим не зобов'язані. Не старайтесь кидатися з головою в чужі проблеми, адже у вас є свої власні.

Десять принципів життя, над якими варто задуматися
1. Принцип дзеркала. Перш ніж судити про інших, слід звернути увагу на себе.
2. Принцип болю. Ображений чоловік сам завдає образи іншим.
3. Принцип верхньої дороги. Ми переходимо на більш високий рівень, коли починаємо поводитися з іншими краще, ніж вони поводяться з нами.
4. Принцип бумерангу. Коли ми допомагаємо іншим, ми допомагаємо самі собі.
5. Принцип обміну. Замість того щоб ставити інших на місце, ми повинні поставити на їх місце себе.
6. Принцип навчання. Кожна людина, яку ми зустрічаємо, потенційно здатна нас чогось навчити.
7. Принцип харизми. Люди проявляють інтерес до людини, яка цікавиться ними.
8. Принцип кам'яної скелі. Довіра - це фундамент будь-яких взаємин.
9. Принцип ліфта. У процесі взаємин ми можемо піднімати людей вгору або опускати вниз.
10. Принцип співробітництва. Спільна робота підвищує ймовірність спільної перемоги.

1 коментар: